v parku Gröbovka, cestou ze spodní brány od Vršovického nádraží zprava zhruba v polovině na trávníku
v případě deště poskytne útočiště                            
Prostor Malaika

AFRO MIX – radost a svoboda pohybu

pravidelné lekce

 

KDY?                                      

pondělky 17:45 - 19:15

KURZ OD 5.března

v předplatném 7lekcí za 1400Kč

možnost přijít nakouknout a vyzkoušet jednu lekci, jednotlivá lekce stojí 230Kč

KDE?                                   

v tělocvičně ZŠ Plamínkové, Fr.Křižíka 2, Praha 7, tram Strossmayerovo nám.

bližší informace

            email: harih@seznam.cz, tel. +420 732 804 634

   
    Přijímám závazné přihlášky na kurz do konce dubna. Jednotlivé lekce nenabízím, ale pokud chcete přijít jen vyzkoušet, nebo pozvat     kámošku/kámoše, anebo máte vážný důvod dlouhodobě nechodit, vyjdu vám vstříc (230Kč/1lekce). 
    Jak určitě chápete, nedostatek prodaných permanentek je pro nás likvidační, takže pokud chceme kurz zachovat, pojďme dlouhodobě společně     tvořit choreografii a hudbu, se kterou se protrénujeme na jarní vystoupení na veřejnosti.

 

  • Afro Mix je lekce založená na krocích afrického výrazového tance. Nebudeme se však učit tradiční choreografie. Budeme vytvářet nové kroky a inspirujeme se momentální náladou skupiny. Na pomoc si přizveme i další taneční styly, cvičení a bojová umění. Na cestě skrz protažení, uvolnění, posilování, divoké kroky i jemné ladění a relaxaci budeme potkávat své vnitřní pocity, které můžeme zúročit v následné improvizaci. Můžeme si dovolit vyjádřit pohybem cokoli budeme chtít.
  • Prozkoumáme utajené možnosti našeho těla. Ponoříme se do inspirativní hudby ze všech koutů světa.
  • Pokud máte rádi afro a pohyb obecně, pojďme se společně radovat ze sdílení prostoru a času. 
  • Objevme svůj hlas a nebojme se ho použít.
  • K tanci nám hrají zkušení bubeníci české afro scény Honza Koutný, Tonda Hála, Honza Smolka, Anička Pivoňková, Linda Suchomelová, ...
  • Nedílnou součástí se stane také africká harfa - kora, která nabízí krásně jemné melodie.
  • Kdo umí chodit, umí tančit. Kdo umí mluvit, umí zpívat. Afričani si to uvědomují a my se jimi můžeme nechat inspirovat.

 

Africký tanec je energický a krásný, uvolníte se i zapotíte, zbystříte smysl pro rytmus. 

Tanec je vhodný pro všechny kdo chtějí prostřednictvím přirozeného pohybu objevit utajené možnosti svého těla. Radost z pohybu, sebevyjádření, lehkost, síla, tento tanec dokáže vyvolat mnoho pocitů. Afričani tančí a zpívají každý den, je to součást běžného života.

Nám často takový způsob komunikace chybí. Proto si dovolme hrát si a být svobodní alespoň v pohybovém projevu. Zkoumáním svého těla poznáváme také duši.

"Ve vzpomínkách se moje nohy octnou v písku co hřeje, co pálí. Horký mořský vítr z dálky přináší hudbu Afriky, nohy začnou samy tančit v rytmu, který už dávno znám. Staletá hudba podmanivě k pohybu láká, pohyb je život, život je Afrika......."

Africký tanec jsem se začala učit v roce 2004 kdy jsem náhodou navštívila workshop tanečníků Francise Angola (VB) a Nii Tagoe (Togo) v Singapuru a nastartovalo to mé skryté taneční touhy.

2006-2012 jsem byla součástí pražské skupiny západoafrické hudby a tance TiDiTaDe https://tiditade.cz/

Velkou inspirací jsou mi lektoři Natascha Noack (Německo), Simona Prokůpková (ČR), Mohamed Bangoura (Guinea), Nizoucha (Francie), Anani Sanouvi (Togo), Daudet Grazai (Ivory Coast), Kofi Koko (Benin), Oumou Mariko (Mali), Sekou Conte (Guinea) a další úžasní tanečníci a tanečnice mnoha tanečních stylů. V roce 2010 jsem strávila krásné týdny v Gambii a učila se od skvělých guinejských učitelů. 

Hudba z různých koutů Afriky mě neustále inspiruje. Energie s jakou afričani hrají a tančí mě nutí zkoumat možnosti i limity vlastního těla a hlasu. Nejkrásnější je ten pocit svobody a euforie, když se tělo i duše spojují se zemí v rytmu srdce....

S holkama z mého kurzu pravidelně absolvujeme veřejná vystoupení v rámci afrobesídek nebo také pod širým nebem, např. na Staroměstském náměstí viz foto.

Afro Mix probíhá v tělocvičně ZŠ Plamínkové v Holešovicích.

Ráda jezdím dělat workshopy na krásná místa mimo Prahu. Foto ze Skalky u Doks.

 

 

 

Afro na paloučku u lesa v Říčanech u Prahy

Holky na gymplu tančily v rámci tělocviku :-)

Lekce můžou vypadat třeba takto viz video níže.