Ženy k tanci zrozeny

TANČÍME v létě 2020


KDY? pondělky 18:15-19:45h - přes prázdniny se informujte sms zda se lekce koná  

KDE? ve Stromovce, mapa

Co si přinést? Tančíme naboso, v pohodlném oblečení, pití.

ZA KOLIK?  v předplatném 1 lekce za 200Kč (2.400,- za celý kurz 12 lekcí, možnost splácet po částech) zasílejte na účet č.: 670100−2201604600/6210

Hlásit se můžete na email: harih@seznam.cz a tel. +420 732 804 634 

Přijímám závazné přihlášky na celý kurz. Jednotlivé lekce nenabízím, ale pokud chcete přijít jen vyzkoušet, nebo pozvat kámošku/kámoše, anebo máte vážný důvod dlouhodobě nechodit, vyjdu vám vstříc (250Kč/1lekce).
Pojďme dlouhodobě společně tvořit choreografii a hudbu, se kterou se protrénujeme na vystoupení na veřejnosti.

afro.cz/kurzy/hanka-rihova

Video z našeho vystoupení na Afrobesídce: https://www.youtube.com/watch?v=TV2iUzz8cCo

Volně se inspirujeme tancem africkým, intuitivním, žensky jemným i vášnivým, plynutím, které jako vodu nutně potřebujeme k životu.
Muzikanti nám budou hrát živoucí hudbu.
Tématem kurzu bude VODA jako živel, její formy, plynutí, tok inspirace, go with the flow ☺
K choreografii se naučíme také vodu oslavující písně.

Africký tanec je energický a krásný, uvolníte se i zapotíte, zbystříte smysl pro rytmus.

Tanec je vhodný pro všechny kdo chtějí prostřednictvím přirozeného pohybu objevit utajené možnosti svého těla. Radost z pohybu, sebevyjádření, lehkost, síla, tento tanec dokáže vyvolat mnoho pocitů. Afričani tančí a zpívají každý den, je to součást běžného života.

Nám často takový způsob komunikace chybí. Proto si dovolme hrát si a být svobodní alespoň v pohybovém projevu. Zkoumáním svého těla poznáváme také duši.

"Ve vzpomínkách se moje nohy octnou v písku co hřeje, co pálí. Horký mořský vítr z dálky přináší hudbu Afriky, nohy začnou samy tančit v rytmu, který už dávno znám. Staletá hudba podmanivě k pohybu láká, pohyb je život, život je Afrika......."

Africký tanec jsem se začala učit v roce 2004 kdy jsem náhodou navštívila workshop tanečníků Francise Angola (VB) a Nii Tagoe (Togo) v Singapuru a nastartovalo to mé skryté taneční touhy.

2006-2012 jsem byla součástí pražské skupiny západoafrické hudby a tance TiDiTaDe https://tiditade.cz/

Velkou inspirací jsou mi lektoři Natascha Noack (Německo), Simona Prokůpková (ČR), Mohamed Bangoura (Guinea), Nizoucha (Francie), Anani Sanouvi (Togo), Daudet Grazai (Ivory Coast), Kofi Koko (Benin), Oumou Mariko (Mali), Sekou Conte (Guinea) a další úžasní tanečníci a tanečnice mnoha tanečních stylů. V roce 2010 jsem strávila krásné týdny v Gambii a učila se od skvělých guinejských učitelů.

Hudba z různých koutů Afriky mě neustále inspiruje. Energie s jakou afričani hrají a tančí mě nutí zkoumat možnosti i limity vlastního těla a hlasu. Nejkrásnější je ten pocit svobody a euforie, když se tělo i duše spojují se zemí v rytmu srdce....

S holkama z mého kurzu pravidelně absolvujeme veřejná vystoupení v rámci afrobesídek nebo také po Praze pod širým nebem.