Tanec-Hlas-Rytmus v nás

KURZ ZAČÍNÁ 9.9.2019

KDY? pondělky 17:30-19H  9.9.-9.12. 2019

KDE? v Dancers'Clubu, Koněvova 19, Praha 3

Co si přinést? Tančíme naboso, v pohodlném oblečení, pití.

ZA KOLIK?  v předplatném 1 lekce za 200Kč (2.600,- za celý kurz 13 lekcí, možnost splácet po částech) zasílejte na účet č.: 670100−2201604600/6210

Hlásit se můžete na email: harih@seznam.cz a tel. +420 732 804 634 

Přijímám závazné přihlášky na celý kurz. Jednotlivé lekce nenabízím, ale pokud chcete přijít jen vyzkoušet, nebo pozvat kámošku/kámoše, anebo máte vážný důvod dlouhodobě nechodit, vyjdu vám vstříc (230Kč/1lekce).
Pojďme dlouhodobě společně tvořit choreografii a hudbu, se kterou se protrénujeme na vystoupení na veřejnosti.

afro.cz/kurzy/hanka-rihova

Video z našeho vystoupení na Afrobesídce: https://www.youtube.com/watch?v=TV2iUzz8cCo

  • Lekce je inspirovaná africkým výrazovým tancem. Nebudeme se však učit tradiční choreografie. Budeme vytvářet nové kroky a inspirujeme se momentální náladou skupiny. Na pomoc si přizveme i další taneční styly, cvičení a bojová umění. Na cestě skrz protažení, uvolnění, posilování, divoké kroky i jemné ladění a relaxaci budeme potkávat své vnitřní pocity, které můžeme zúročit v následné improvizaci. Můžeme si dovolit vyjádřit pohybem cokoli budeme chtít. 
  • Naše tělo využijeme jako hudební nástroj - pomocí hlasu, tleskání a dupání budeme skládat kolektivní bodypercussion rytmy.
  • Prozkoumáme utajené možnosti našeho těla. 
  • Pokud máte rádi afro a pohyb obecně, pojďme se společně radovat ze sdílení prostoru a času.
  • Objevme svůj hlas a nebojme se ho použít.
  • K tanci nám bude znít africká harfa kora, bubny, perkuse (hrát budou muzikanti Tonda Hála a Anička Pivoňková) a reprodukovaná hudba ze všech koutů světa.
  • Kdo umí chodit, umí tančit. Kdo umí mluvit, umí zpívat. Afričani si to uvědomují a my se jimi můžeme nechat inspirovat.

Africký tanec je energický a krásný, uvolníte se i zapotíte, zbystříte smysl pro rytmus.

Tanec je vhodný pro všechny kdo chtějí prostřednictvím přirozeného pohybu objevit utajené možnosti svého těla. Radost z pohybu, sebevyjádření, lehkost, síla, tento tanec dokáže vyvolat mnoho pocitů. Afričani tančí a zpívají každý den, je to součást běžného života.

Nám často takový způsob komunikace chybí. Proto si dovolme hrát si a být svobodní alespoň v pohybovém projevu. Zkoumáním svého těla poznáváme také duši.

"Ve vzpomínkách se moje nohy octnou v písku co hřeje, co pálí. Horký mořský vítr z dálky přináší hudbu Afriky, nohy začnou samy tančit v rytmu, který už dávno znám. Staletá hudba podmanivě k pohybu láká, pohyb je život, život je Afrika......."

Africký tanec jsem se začala učit v roce 2004 kdy jsem náhodou navštívila workshop tanečníků Francise Angola (VB) a Nii Tagoe (Togo) v Singapuru a nastartovalo to mé skryté taneční touhy.

2006-2012 jsem byla součástí pražské skupiny západoafrické hudby a tance TiDiTaDe https://tiditade.cz/

Velkou inspirací jsou mi lektoři Natascha Noack (Německo), Simona Prokůpková (ČR), Mohamed Bangoura (Guinea), Nizoucha (Francie), Anani Sanouvi (Togo), Daudet Grazai (Ivory Coast), Kofi Koko (Benin), Oumou Mariko (Mali), Sekou Conte (Guinea) a další úžasní tanečníci a tanečnice mnoha tanečních stylů. V roce 2010 jsem strávila krásné týdny v Gambii a učila se od skvělých guinejských učitelů.

Hudba z různých koutů Afriky mě neustále inspiruje. Energie s jakou afričani hrají a tančí mě nutí zkoumat možnosti i limity vlastního těla a hlasu. Nejkrásnější je ten pocit svobody a euforie, když se tělo i duše spojují se zemí v rytmu srdce....

S holkama z mého kurzu pravidelně absolvujeme veřejná vystoupení v rámci afrobesídek nebo také po Praze pod širým nebem.